KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14198049
nr 1419 8049
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Ögats kameralins framkallar sanningen". Signerad. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 38x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
500 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:08:14